Tegnap (ma) hajnalban igértem még mindenféle izgalmakat, de mint ahogy
az várható volt, kissé tovaszállt a hangulatom, szóval majd máskor.
Momentán csak annyit akarok mondani, hogy lenyügöző, hogy milyen beteg
emberek vannak a világon. Fogalmam sincs, h miről jutott eszembe,
biztos vmelyik zenéről, de szóval egyesek már pusztán azért
lenyügözőek, mert annyira betegek, hogy ahhoz már tehetség
kell…Biztos tudjátok, miről beszélek. Mindig azt hiszem, hogy ennél
őrültebb emberrel már nem is tudok találkozni, aztán jön vki, aki
felülmul mindent. Mármint az életem tele van őrültekkel, szó se róla.
De van egy fajta őrült, akit nem szeretek. Nem az, hogy félek tőle,
csak egyszerűen betegnek tartom. Szó se róla, amikor oszladozó
csecsemőhullákkal álmodok, én se tartom magamat lelkileg teljesen
éppnek. Nagyon érdekel a deviancia és annak a legváltozatosabb formái
és én is hajlamos vagyok mindenféle devianciákra, de alapvetően én úgy
érzem, hogy egészséges a lelkivilágom és bár marhára érdekelnek a torz
én- és világképek, nem tudok velük együtt élni. Nagyon divatos
mostanság minden izgalmas beteg cucc, hacsak megnézzük Marilyn Manson,
a Rammstein, vagy a Nine Inch Nails képivilágát. Szó se róla, teljesen
jól elvagyok mind a hárommal, sőt David Lynchel is ki vagyok békülve
oszladozó leszbihullástul, zokogó mexikói énekesnőstül. Szeretem Frida
Kahlot, kinek képivilága is enyhén szólva hibbant, Szóval semmi bajjal
ezzel. Valahol Almodóvar is beteg. De ezek az emberek érzékkel
adagolják a racionalitást és a betegséget. De van olyan ember, akiben
nem látom már a visszaút lehetőségét. Akinek hiába állnék le
papolni,hogy ember, ez nem úgy van, mert egyszerűen az egész logikája
már annyira torz, hogy nem ért meg engem. Olvassatok Alice in
Wonderlandet, ezért nem érti senki szegény Alice-t. Syllogism, azaz
hamis logika. Észre se veszed, hogy nem stimmel. Ismerek kétlábon járó
syllogismokat. Nem is egyet. Nagyon érdekes emberek, csak nem szabad
túl nagy szerepet adnom nekik az életemben, mert akkor kisíklok. Már
teszteltem 🙂
Majd még jövök, mert most ilyen felfedezős hangulatomban voltam és van mit írnom. Csak Andrei Makine-t kéne olvasnom…